PL EN


2015 | 23 | 1(87) | 76-79
Article title

Rosa de la Fuente, Carmen Navarro Gómez (ed.), Gobiernos locales y contextos pluriétnicos: una propuesta de cooperación en red, Los Libros de la Catarata, Madrid 2013.

Content
Title variants
EN
Rosa de la Fuente, Carmen Navarro Gómez (ed.), „Gobiernos locales y contextos pluriétnicos: una propuesta de cooperación en res”
Languages of publication
PL
Abstracts
PL
Książka jest drugą zwartą publikacją Rosy de la Fuente na temat autonomii indiańskich w Ameryce Łacińskiej. Siedem lat temu opublikowała fascynujące studium powstania i rozwoju idei terytorialnych autonomii na południu Meksyku oraz ewolucji dyskursu autonomicznego używanego przez organi zacje indiańskie1. O ile była to książka skupiona na minionych dekadach i procesie samej walki o autonomię, to obecna publikacja pod redakcją de la Fuente i Navarro Gómez dotyczy kwestii funkcjonowania autonomicznych jednostek terytorialnych w złożonych okolicznościach politycznych, prawnych, ekonomicznych i społeczno-kulturowych. Innymi słowy, jest to rzecz o codziennych problemach, ograniczeniach i wyzwaniach, przed którymi stoją społeczności rdzenne Kolumbii i Ekwadoru w praktycznej realizacji swoich wspaniale brzmiących konstytucyjnych zdobyczy.
Keywords
PL
EN
Year
Volume
23
Issue
Pages
76-79
Physical description
recenzja książki
Contributors
  • CESLA Uniwersytet Warszawski
References
Document Type
Publication order reference
Identifiers
YADDA identifier
bwmeta1.element.desklight-146c4a3e-6a4d-46d7-88a7-49ca86e003b9
JavaScript is turned off in your web browser. Turn it on to take full advantage of this site, then refresh the page.