Full-text resources of CEJSH and other databases are now available in the new Library of Science.
Visit https://bibliotekanauki.pl

Results found: 4

first rewind previous Page / 1 next fast forward last

Search results

help Sort By:

help Limit search:
first rewind previous Page / 1 next fast forward last
EN
The article shows the classification of methods of company valuation. Presented and analyzed the methods of business valuation and taking into account the characteristics of good pricing valuation methodology proposed by the concept of MDR, which measures the effectiveness of a broad spectrum of business activities through the prism of goodwill. At the same time presents the causes of the contemporary crisis of confidence in the methodology of business valuation.
Zarządzanie i Finanse
|
2014
|
vol. 3
|
issue 1
307-319
PL
Sektor energetyczny w Polsce ulega reorganizacji zgodnie z zobowiązaniami członka Unii Europejskiej. Wraz z ograniczaniem emisji CO2 Polska podąża do liberalizacji sektora energetycznego. W artykule przedstawiono problemy przestawiania się państw UE, w tym Polski, na proekologiczne źródła energii. Celem artykułu jest ukazanie reorganizacji energetycznej państw UE oraz możliwości i szans wykorzystania istniejących technologii na zasadach zrównoważonego rozwoju. Wskazuje się w nim również efektywność opisanych procesów oraz argumenty przemawiające za stabilnymi i zrównoważonymi przemianami w sektorze energetycznym w Polsce.
Zarządzanie i Finanse
|
2013
|
vol. 4
|
issue 4
131-146
PL
W pracy przedstawiono istotę i metodologię zarządzania ryzykiem walutowym, łącznie z ukazaniem ogromnych możliwości i korzyści wynikających z jego wprowadzenia. W artykule opisano i sklasyfikowano współczesne instrumenty, które przedsiębiorstwa mogą stosować w celu zabezpieczenia się przed ryzykiem walutowym oraz przeanalizowano instrumenty wykorzystywane w praktyce życia gospodarczego w Polsce.
PL
Proces globalizacji przez możliwość wymiany i wzrost konkurencyjności spowodował rozwój problematyki zarządzania przedsiębiorstwem w globalnym otoczeniu. W artykule przedstawiono podział i procentową strukturę wykorzystywanych w praktyce życia gospodarczego w Polsce innowacyjnych instrumentów zarządzania ryzykiem walutowym i dokonano porównania z rynkami zagranicznymi (USA i Niemcy). Podjęto próbę zdefiniowania i klasyfikacji innowacji finansowych na rynku walutowym oraz wskazania na szanse i zagrożenia, jakie niosą ze sobą te instrumenty.
EN
The process of globalization, the opportunity to exchange and increase competitiveness has given rise to problems of business management in a global environment. The article presents the classification and rate structure used in the practice of economic life in Poland and innovative instruments for managing currency risk and compared with foreign markets (U.S. and Germany). An attempt was made to define and classification financial innovation in the currency market and to identify the opportunities and threats posed by these instruments.
first rewind previous Page / 1 next fast forward last
JavaScript is turned off in your web browser. Turn it on to take full advantage of this site, then refresh the page.