Full-text resources of CEJSH and other databases are now available in the new Library of Science.
Visit https://bibliotekanauki.pl

Results found: 2

first rewind previous Page / 1 next fast forward last

Search results

Search:
in the keywords:  ryzyko reputacji
help Sort By:

help Limit search:
first rewind previous Page / 1 next fast forward last
Marketing i Rynek
|
2013
|
vol. 20
|
issue 10
2-8
PL
Większość przedsiębiorstw dostrzega znaczenie reputacji dopiero wówczas, gdy zostaje ona utracona lub nadszarpnięta. Istnieje tendencja do koncentrowania wysiłków na naprawianiu szkód, kiedy kryzys już się dokonał. To jednak nie jest zarządzanie ryzykiem reputacji – to jest zarządzanie kryzysem. Efektywne zarządzanie ryzykiem reputacji zaczyna się od zrozumienia, że jest to luka pomiędzy oczekiwaniami interesariuszy a ich spełnieniem przez przedsiębiorstwo. Głównym celem zarządzania jest identyfikacja potencjalnych źródeł i czynników ryzyka reputacji.
EN
Most companies recognize the importance of reputation only when it is lost or tarnished. They tend to focus their energies on handling the threats that have already surfaced. That is not risk management, it is crisis management. Effectively managing of reputational risk begins with recognizing that this kind of risk is the gap between stakeholders` expectations and their fulfillment by the company. The aim for management is to identify potential sources and determinants of reputation risk.
PL
Celem artykułu jest zbadanie, w jaki sposób polskie spółki odpowiedzialne społecznie (za które uznano spółki notowane w Respect Index) identyfikują ryzyko reputacji. Badaniu poddano dokumenty finansowe, w postaci raportów rocznych tych spółek z 2015 r., z zastosowaniem analizy treści jako metody badawczej. Badania wykazały, że spółki Respect Index bardzo różnie informują o ryzyku reputacji w swojej działalności, przy czym część z nich nie odnosiła się do tego problemu nawet w sposób pośredni. W grupie spółek, które bezpośrednio informowały o ryzyku reputacji, większość stanowiły spółki sektora finansowego. Spółki sektora niefinansowego przeważnie o ryzku reputacji informowały pośrednio, odnosząc się do wizerunku, zaufania czy wartości etycznych. Kontekst takich informacji był jednak zróżnicowany i często odnosił się do relacji z różnymi grupami interesariuszy. Wnioski z badań wskazują na usystematyzowania sposobu informowania o ryzyku reputacji, co przyczyni się do zmniejszenia asymetrii informacji w tym zakresie.
first rewind previous Page / 1 next fast forward last
JavaScript is turned off in your web browser. Turn it on to take full advantage of this site, then refresh the page.